Вчених здивувала незвичайна стратегія полювання косаток

18 жовтня 2011 | Автор: Андрій

enter Вивчаючи косаток, що мешкають в Антарктичному океані, вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) виявили незвичайну для цих морських ссавців стратегію полювання.

go site Косатки здавна відомі як небезпечні хижаки, але перебуваючи в групі, ці ссавці сімейства дельфінових і загону китоподібних стають ще більш небезпечними і нещадними.

Морські біологи з Каліфорнії з’ясували, що косатки часто практикують колективне полювання для піймання здобичі. Вчені Роберт Пітмен (Robert Pitman) і Джон Дарбан (John Durban) нещодавно опублікували результати своїх досліджень у науковому журналі Science.

Крім цього, при співпраці з телевізійним каналом BBC, їм вдалося зняти науковий документальний фільм про стратегію полювання косаток, який повинен з’явитися на екранах у найближчі місяці.

Основною жертвою косатки є тюлені. Саме під час полювання на тюленів, косатки об’єднаються в групи, використовуючи стратегію колективного полювання. Дана стратегія дає косаткам більше шансів на піймання своєї жертви.

Техніка колективного полювання косаток наступна: косатки об’єднуються в групи до семи особин. Як тільки вони помічають свою здобич, вони оточують її з двох сторін і починають бити плавниками і хвостом об воду, створюючи велику хвилю. Вони практично забивають свою жертву потужною хвилею і тюлень або інша морська тварина починає тонути під дією постійних і потужних хвиль. Коли здобич повністю вибивається з сил і припиняє свою втечу, косатки хапають її і розривають на частини. Зазвичай їжі вистачає на всіх учасників колективного полювання.

Вкрай рідко здобичі косаток вдається піти від зграї хижаків.

http://stuarturbandesign.com/contact.html Додати коментар: