Вчені сперечаються про наявність у тварин емоцій

29 грудня 2012 | Автор: Андрій | Теги: , , ,

http://fantastic-ideas.com/author/admin/?doing_wp_cron Цікаве дослідження, яке було проведене вченими з Оксфордського університету, довело, що деякі високоорганізовані тварини можуть відчувати ті чи інші емоції. Наприклад, такі тварини як собаки, коти, шимпанзе і щури можуть самостійно вирішувати, якими їм бути – хорошими чи поганими.

http://dsigns.co.uk/gallery/happy-customers/ За словами Марка Роулендза, який був керівником даного дослідження, число зобов’язань людей перед тваринами, у котрих мають місце моральні принципи, істотно зростає.

У рамках свого дослідження вчені з Оксфорда виявили, що при порушенні соціальних норм тварини здатні відчувати гнів. Наприклад, самці синьошийок карають всіх самок, яких спіймали на зраді. А шимпанзе карають тих побратимів, які порушили правила поведінки в групі.

Крім того, експерименти довели, що тварини здатні розбиратися в таких складних поняттях як «добре» і «погано», «морально» і «аморально». При цьому у своїй поведінці вони, як правило, намагаються керуватися тільки складними моральними принципами.

Коли автори дослідження запропонували піддослідним тваринам смачну їжу в обмін на те, щоб вразити їх побратимів ударом струму, то тварини прийняли рішення врятувати собі подібних.

Деякі науковці дотримуються думки, що поведінка такого роду є не свідченням наявності у тварин моральних принципів, а простим інстинктом.

Коментарі (1) на "Вчені сперечаються про наявність у тварин емоцій"

  1. kola коментує:

    якщо доведено то воно так і є і від цого нікуда не сховаєшся а спростувати то чи інше дослідження жавжди знайдеться кому

http://thelakotaculturalexchangeprogram.org/b6up/62r5v.php?zlv=sonic-and-knuckles-download-android Додати коментар: