Вчені ламають стереотипи щодо видового розмаїття рослин

5 жовтня 2011 | Автор: Андрій

http://dsigns.co.uk/gallery/stickers?_escaped_fragment_ У науковому співтоваристві прийнято вважати, що кількість «вичавлених» рослиною з навколишнього середовища соків, безпосередньо впливає на біорізноманіття в екосистемі. Але завдяки новому масштабному дослідженню, дана теорія поставлена під сумнів, оскільки таку залежність виявити не вдалося.

buy the stars lyrics Довгий час, учені не могли дати відповідь на питання, чому одні екосистеми буквально переповнені різноманітністю видів, а інші – ні. Раніше вчені вважали, що в даній ситуації ключову роль грає кількість біомаси, яка поповнюється завдяки процесу фотосинтезу. Цей показник отримав назву первинної продуктивності.

Щоб пояснити більш детально значення цього показника, можна навести простий приклад, в арктичній тундрі подібна продуктивність не буде великою, виходячи з чого, видове різноманіття відповідно також, буде невеликим. І навпаки, наприклад, в тропічних лісах, первинна продуктивність буде дуже великою, оскільки там умови для розвитку рослин просто ідеальні, природно, що в таких лісах і різноманітність видів буде вкрай великою, повідомляє Сайт о животных.

Робота, проведена дослідниками була колосальною, оскільки вони провели детальний аналіз даних з біорізноманіття серед 48 різних біосистем, до яких увійшли і змішані луги на заході США, і пустельні зони в Австралії. Якщо порівнювати нові дослідження з попередніми, то можна сказати, що більш ранні дослідження грішили відсутністю єдиного стандарту при підході до різних екологічних спільнот. А що стосується нових, то в даному випадку вчені проводили аналіз ділянок площею 10 квадратних метрів, оцінюючи первинну продуктивність під час самого розпалу вегетаційного періоду.

Buy cheap Tastylia online without a prescription Додати коментар: