Півтори тисячі земних мінералів ще чекають свого відкриття

9 вересня 2015 | Автор: Арсен

order Pregabalin online Півтори тисячі земних мінералів ще чекають свого відкриттяАмериканські вчені скористалися світовою базою даних по місцезнаходженню різних земних мінералів, щоб проаналізувати їх частотний розподіл. З’ясувалося, що вона підкоряється відомому закону Ципфа: часто зустрічаються лише деякі види мінералів, а переважна більшість видів рідкісні, їх можна зустріти в одному-двох місцях на нашій планеті.

see url Дана модель передбачає, що вченим ще належить знайти близько півтора тисяч нових мінералів на додачу до вже відомих майже п’яти тисяч. Поки не знайдено настільки ж різноманітних за своїм мінералогічним складом небесних тіл, а ймовірність існування мінерального аналога Землі, як показали розрахунки, порядка 10-322, а це на 300 порядків менше, ніж ймовірність існування планет земного типу. Так що наша планета в цьому сенсі точно унікальна.

Тому, планети земного типу, напевно, існують. Але одночасно виникають і сумніви — що це за інопланетний пил, і чи можна буде на чужому ґрунті протоптати тропи? Тут потрібні знання про мінерали інших планет земного типу: чи будуть вони схожі на земні? Цим питанням задалися математики і геохіміки з Арізонського університету і Університету Мена під керівництвом Роберта Хейзена, що представляє Інституту Карнегі у Вашингтоні.

Команда Хейзена довела, що і частотний розподіл мінеральних видів теж узгоджується з цим законом. Близько 65% видів мінералів — рідкісні: кожен з них відомий з одного-двох місцезнаходжень. А найпоширеніші мінерали, які знаходять в 50% випадків, потрапляють приблизно в 20% всієї мінеральної різноманітності.

«Біологічні» і «мінеральні» закони розподілу схожі, тому що мінеральна різноманітність формується під дією мінерального відбору», – аналогічного природному («біологічному»): у кожній конкретній обстановці більше і краще утворюються ті мінерали, які в даних умовах більш стійкі і вимагають найменших витрат для синтезу.

Крім того, біологічна еволюція може бути взаємопов’язана з мінеральною більш речовими зв’язками, хоча це питання прояснять тільки майбутні дослідження.

enter Додати коментар: