На Землі 3 трлн. дерев, але вони можуть зникнути через 300 років

3 вересня 2015 | Автор: Арсен

click На Землі 3 трлн. дерев, але вони можуть зникнути через 300 роківНа Землі росте більше трьох трильйонів дерев. Це в сім разів більше, ніж попередні оцінки, але все одно на трильйон менше, ніж у минулому. Але головне — через 300 років ми можемо втратити всі дерева, якщо продовжимо вирубувати по 10 мільярдів дерев на рік. Такий висновок зробили вчені з США в статті в Nature.

http://spartinadesign.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1513006877.3924019336700439453125 Група молодих активістів, пов’язана з ООН, захотіла посадити один мільярд дерев. Вони звернулися до дослідника лісу і вченого Єльского університету Томаса Кроутеру з питанням, чи допоможе такий обсяг посадок боротьбі зі зміною клімату. Адже відомо, що дерева захоплюють і зберігають діоксид вуглецю, один з головних парникових газів.

Перш ніж відповісти, Кроутер вирішив порахувати всі дерева на Землі. Згідно колишнім підрахунками, одержаним за допомогою супутникових знімків, на планеті зростає 400 мільярдів дерев. Кроутер з колегами отримав більш точні цифри. Вони використовували 429775 наземних вимірювань, супутникові вимірювання та комп’ютерні моделі. Дерев виявилося набагато більше, ніж думали раніше, — 3,04 трильйона.

Виявилося, що у минулому на Землі росло ще більше дерев. Використовуючи комп’ютерну модель, вчені оцінили, що до цивілізації на планеті зростало 5,6 трильйона дерев. Тобто кількість дерев зменшилася майже вдвічі.

Вчені звинувачують у втраті дерев людей. Кроутер обчислив, що кожен рік вирубували по 15 млрд. дерев і ще по 5 млрд. пересаджували. Тобто в рік втрачається 10 млрд. дерев. Якщо такий темп збережеться, то через 300 років дерев на планеті не залишиться.

Майже 1,4 трильйона дерев росте в тропічних і субтропічних лісах, але там і найвища швидкість втрати дерев.

Відповідаючи на питання активістів, Кроутер зауважив, що, враховуючи кількість дерев на планеті, посадка ще одного мільярда погоди у боротьбі зі зміною клімату не зробить. Але зупиняти молодих людей вчений не збирається. А на сайті активістів Plant for the Planet з’явилася нова мета — посадити 18 млрд. дерев.

http://lafranglaise.com/trudie-1/annette@lafranglaise.com Додати коментар: