Еволюція живої природи прискорилася

14 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://totalhealthnow.co.uk/tag/mental-health/ Еволюція природиСьогодні процес еволюції живої природи прискорився, і прогнози, зроблені ще 80 років тому відомим британським біологом Рональдом Фішером, підтверджуються.

http://shellystearooms.com/id/shellys-tea-rooms-news-spring-2014/ За словами Павла Котеї, професора Ягеллонського університету, сьогодні підтверджуються прогнози про можливі швидкі темпи еволюції живої природи, які були зроблені видатним біологом Рональдом Фішером ще 80 років тому. Виникали вони з рівняння, яким учений описав прогрес в еволюції або масштаб зміни властивості. До складу даного рівняння Фішер включив два елемента: еволюційний тиск та успадкування властивості (величина, що визначає наскільки великою є генетична складова).

Таким чином, величина еволюційного прогресу буде залежати від того, наскільки сильно природний відбір сприяє конкретним властивостям організму. Крім того, вона також буде залежати і від ступеня, в якому ця властивість обумовлена генетично – тобто як ця властивість буде передаватися у спадок.

Еволюційний тиск легше створюється в штучних умовах, тому що людиною особини для розмноження відбираються тільки за одним критерієм, тоді як інші просто не враховуються.

В лабораторії вченим вдалося отримати вид хижих полівок (надвид гризунів), які були виведені за досить короткий час. Для експерименту спершу були відібрані особи, які нападали на розміщених в клітку живих цвіркунів і з’їдали їх, – це робили далеко не всі полівки: деякі боялися комах, а деякі їх просто ігнорували. Потім з потомства відібраних гризунів знову відбирали найбільш хижих особин, і в кінцевому результаті вченим вдалося вивести м’язистих полівок, які, побачивши цвіркуна, відразу ж на нього накидалися і з’їдали.

Саме завдяки створеному в лабораторних умовах еволюційного тиску вченим вдалося так швидко вивести новий вид гризунів-хижаків. У природних умовах природний відбір впливає одночасно на кілька властивостей, і в цьому зв’язку шанси на репродуктивний успіх і на виживання також залежать від цілого ряду властивостей. Тому, як правило, настільки швидкого еволюційного процесу, як в лабораторії, в природі не відбувається.

Втім, людині останнім часом, на жаль, вдалося піддати природу досить сильному еволюційному тиску. Розбудова міст на нашій планеті створила нове середовище, яке при цьому постійно змінюється. У містах спочатку могли виживати лише нечисленні види тварин, проте стрімкий процес урбанізації в кінцевому підсумку привів до того, що вони в останні роки почали перебиратися з полів і лісів у світ бетону, асфальту і скла, отримуючи там нові необхідні для виживання навички та вміння.

follow Додати коментар: