Дикі панди внаслідок зміни клімату можуть залишитися зовсім без їжі

12 листопада 2012 | Автор: Андрій

http://spartinadesign.co.uk/?p=59 go to link Площа заростей поширених видів бамбука, які поїдають в Південно-Східній Азії гігантські панди, може скоротитися різко найближчим часом внаслідок зміни клімату, а це вказує на необхідність створювати «резерви» їжі безпосередньо для травоїдних ведмедів, повідомляється в статті, яка опублікована в Nature Climate Change.

Ailuropoda melanoleuca або Великі панди – це єдині представники сімейства ведмежих, що харчуються тільки рослинною їжею. В основному, панда в день з’їдає приблизно 30 кілограмів бамбука – це основи її раціону. Екологи стали в останні роки помічати, що в деяких районах Китаю панди почали переходити на інші джерела їжі внаслідок вирубки лісів. Наприклад, жителі провінції Сичуань в 2010 р. помітили, що панди почали забиратися в свинарники і у свиней відбирати обгризені частково кістки.

Група екологів з керівником Цзяньго Лю, університет штату Мічиган, Іст-Лансінг, спостерігала в горах Циньлин за життям панд, тобто в центральному Китаї, в якому проживає п’ята частина загальної популяції всіх диких панд у світі.

Лю з колегами спробували оцінити швидкість скорочення лісів бамбука, вивчивши в горах Циньлин поточні кліматичні умови і при цьому, використавши ці дані як основу кліматичної моделі.

Як вчені пояснюють, бамбук, навіть при неймовірно високій швидкості росту пагонів, повільно розмножується. В основному, плоди і квіти з’являються лише один раз на пагонах бамбука в 35 років, а це дуже сильно обмежує здатності його по пристосуванню безпосередньо до змін клімату.

Автори даної статті розробили кліматичну спеціальну модель, що враховує особливості розмноження бамбука і інші місцеві чинники, і при цьому оцінили, як будуть в наступне століття розвиватися три поширених виду бамбука в Циньлин – Fargesia qinlingensis, Bashania fargesii і Fargesia dracocephala.

З’ясувалося, що в горах Циньлин майже всі ділянки бамбукових гаїв, які придатні для проживання панд, до кінця наступного сторіччя повинні зникнути. За підрахунками екологів, ареал проживання цих ведмедів – «вегетаріанців» на 80-100% скоротиться. Зміна клімату деякі високогірні ділянки Циньлин зробить придатними безпосередньо для росту бамбука, куди він, при цьому, не проникне внаслідок неефективного і повільного циклу розмноження.

Учені підкреслюють, що людські споруди та вирубки між ділянками лісів бамбука будуть пандам заважати мігрувати в їх нові ареали проживання. Як вважають Лю з колегами, їх робота обов’язково допоможе владі КНР та інших країн Південно-Східної Азії розробити різні превентивні заходи, які допоможуть в наступні десятиліття зберегти популяцію цих диких панд.

«Нам необхідно використовувати превентивні заходи безпосередньо для захисту ділянок лісу, в яких панди зараз живуть. Нам потрібен час, щоб знайти інші райони на Землі, які придатні для проживання панд, а також зрозуміти, яким чином ми зможемо підтримувати між ними, а також зонами проживання інших видів тварин зв’язок. Для цього необхідна висока швидкість дій, а також прийняття рішень », – підсумовує Маонін Туаньму, один з авторів статті, університету штату Мічиган.

Джерело: glob-news.ru

click Додати коментар: