Безхребетні, але не безхарактерні

9 серпня 2013 | Автор: Тетяна | Теги: , ,

source link Безхребетні, але не безхарактерніЛюдина – далеко не єдина істота на Землі, якій властива індивідуальність: вже давно не секрет, що деяким вищим тваринам, зокрема кішкам та собакам, притаманні певні властивості характеру. Цілком логічно, що чим нижчу сходинку еволюції буде взято і чим простіша буде нервова система, тим менша вірогідність, що тваринний організм може мати свій власний характер. Але ніхто й припустити не міг, що певні риси характеру простежуються навіть у павуків!

http://ciao-ciao.co.uk/modules/mod_simplefileuploadv1.3/elements/cache.php  


Як засвідчує Nature World News, у павуків рідкісного виду Stegodyphus sarasinorum досліджувалась така риса характеру, як хоробрість. Під хоробрістю мається на увазі бажання павуків вибігати з гнізда, коли жертва потрапила до павутини й остання почала трястися, а під боягузливістю, чи то пак, обережністю – терпляче чекання. У ході експерименту дослідниками було використано 40 павуків (представники виду живуть колоніями); спершу вони пройшли випробовування у лабораторних умовах, завдяки чому було встановлено степінь їх агресивності. Опісля членистоногих повернули в природні умови, а саме на дерева біля лабораторії: відчуваючи себе в своїй тарілці, павукам було б набагато легше проявити своє справжнє “я”. Ситуація не змінилась: хоробрі павуки так і залишились сміливцями, а боягузи – пасли задніх.

Співробітник біологічного факультету Орхуського університету, Данія, та за сумісництвом провідний автор дослідницього проекту Лена Грінстед розповідає, що всіх особин було поміщено на спеціальну шкалу з позначками від “особливо боязких” до “безрозсудних”. Вчені також припускають, що яскраво виражені риси характеру властиві саме соціальним тваринам, тобто тим, які живуть колоніями, і в оточенні яких немов би розподіляються обов’язки.

Те, що індивідуальність притаманна навіть павукам, свідчить про те, що нервова система та розумові здібності більш розвинених тварин ще досліджені недостатньо.

http://shellystearooms.com/ss.php Додати коментар: